£ 25 discount with minimum order value of £ 175 with the code: EXTRA25GBP 🧡
- All Products
- SCOOTERS
- Stunt Scooter Parts
- Pro Scooter Deck Spacers
- Stunt Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2024
Grit Stunt Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2024
Accessories
Loading...
SKU:
N/A
Specifications for Stunt Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2024
Features
| Collections | 2024 |
| Raddurchmesser | 110mm |
| Radhärte | 88a |
| kugellager | Abec 9 |
| Headtube Angle | 83° |
| Axle diameter | 8mm |
| Fork type | District IHC Threadless |
| MODEL NAME | Mayhem Pro |
| Gewicht Einzel | 3800g |
| Lenkerhöhe | 560mm |
| Deck Breite | 11cm (4.3") |
| Deck Länge | 48cm (19") |
| Bar Width | 510mm |
| Farbe | Neo Painted/Blue |
| Bar inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 32mm (Regular) |
| Bar Material | Aluminium |
| Anzahl der Räder | 2 |
| Compression-Typ | IHC |
| Gesamtgröße | 80.5cm |
| Collections | 2024 |
| MODEL NAME | Mayhem Pro Neo Painted/Blue |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Conflict | Image missing |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Main color | bleu |
| Product Nature - Scooter (17) | Freestyle scooter |
| SIZE_CPN_17 | empty |
| All sports | Scooter |
| Product Title it-IT | Monopattino Freestyle Grit Mayhem Pro Neo verniciato/blu 2023 |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 |
| Webcatchline it-IT | Monopattino Freestyle Grit Mayhem Pro Neo verniciato/blu 2023 |
| Description it-IT | Il monopattino freestyle Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 è finalmente disponibile nel nostro negozio Freestyle Scooter Complete. Scopri un'ampia selezione del marchio Grit. |
| Webcatchline fr-CH | Trottinette freestyle Grit Mayhem Pro Neo peinte en bleu 2023 |
| Brand | Micro |
| gender | unisex |
| Description de-CH | Der Freestyle-Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 ist endlich in unserem Freestyle Scooter Complete Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl der Marke Grit. |
| Webcatchline de-CH | Moderner Freestyle-Scooter mit robuster Bauweise für flüssige Performance und Tricks |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Grit Mayhem Pro Neo peinte en bleu 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Lackiert/Blau 2023 |
| Description fr-CH | La trottinette freestyle Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 est enfin disponible dans notre boutique Freestyle Scooter Complete. Découvrez une large sélection de la marque Grit.... |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Lackiert/Blau 2023 |
Specifications for Stunt Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2024
| Collections | 2024 |
| Raddurchmesser | 110mm |
| Radhärte | 88a |
| kugellager | Abec 9 |
| Headtube Angle | 83° |
| Axle diameter | 8mm |
| Fork type | District IHC Threadless |
| MODEL NAME | Mayhem Pro |
| Gewicht Einzel | 3800g |
| Lenkerhöhe | 560mm |
| Deck Breite | 11cm (4.3") |
| Deck Länge | 48cm (19") |
| Bar Width | 510mm |
| Farbe | Neo Painted/Blue |
| Bar inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 32mm (Regular) |
| Bar Material | Aluminium |
| Anzahl der Räder | 2 |
| Compression-Typ | IHC |
| Gesamtgröße | 80.5cm |
| Collections | 2024 |
| MODEL NAME | Mayhem Pro Neo Painted/Blue |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Conflict | Image missing |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Main color | bleu |
| Product Nature - Scooter (17) | Freestyle scooter |
| SIZE_CPN_17 | empty |
| All sports | Scooter |
| Product Title it-IT | Monopattino Freestyle Grit Mayhem Pro Neo verniciato/blu 2023 |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 |
| Webcatchline it-IT | Monopattino Freestyle Grit Mayhem Pro Neo verniciato/blu 2023 |
| Description it-IT | Il monopattino freestyle Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 è finalmente disponibile nel nostro negozio Freestyle Scooter Complete. Scopri un'ampia selezione del marchio Grit. |
| Webcatchline fr-CH | Trottinette freestyle Grit Mayhem Pro Neo peinte en bleu 2023 |
| Brand | Micro |
| gender | unisex |
| Description de-CH | Der Freestyle-Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 ist endlich in unserem Freestyle Scooter Complete Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl der Marke Grit. |
| Webcatchline de-CH | Moderner Freestyle-Scooter mit robuster Bauweise für flüssige Performance und Tricks |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Grit Mayhem Pro Neo peinte en bleu 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Lackiert/Blau 2023 |
| Description fr-CH | La trottinette freestyle Grit Mayhem Pro Neo Painted/Blue 2023 est enfin disponible dans notre boutique Freestyle Scooter Complete. Découvrez une large sélection de la marque Grit.... |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Grit Mayhem Pro Neo Lackiert/Blau 2023 |
Spezifikationen
| 2 - Variation - Color | Neo Painted/Blue |
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.