£ 25 discount with minimum order value of £ 175 with the code: EXTRA25GBP 🧡
- All Products
- SCOOTERS
- Stunt Scooter Parts
- Pro Scooter Deck Spacers
- Stunt Scooter Longway Chimera Dirt 2024
Longway Stunt Scooter Longway Chimera Dirt 2024
Accessories
Loading...
SKU:
N/A
Longway Scooter Complete Chimera Dirt 2021
Große luftgefüllte Räder sorgen für eine ruhige Fahrt - Straßenvibrationen werden absorbiert und kleine Kieselsteine können mühelos überwunden werden.
Specifications for Stunt Scooter Longway Chimera Dirt 2024
Features
| Gewicht Einzel | 5.6kg |
| Collections | 2024 |
| Raddurchmesser | 200mm |
| kugellager | Abec 9 |
| Lenkerhöhe | 560mm |
| Deck Breite | 125mm |
| Deck Länge | 590mm |
| Bar Width | 600mm |
| Farbe | Raw |
| Bar inner Diameter | 35mm |
| Bar Outer Diameter | 32mm (Regular) |
| Bar Material | 4130 Chromoly steel |
| Compression-Typ | HIC |
| Gesamtgröße | 97cm |
| Fork type | Threadless |
| MODEL NAME | Chimera Dirt |
| Collections | 2024 |
| Conflict | Image missing |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Max Load | 120 kg |
| Main color | gris / argent |
| Product Nature - Scooter (17) | Freestyle scooter |
| SIZE_CPN_17 | empty |
| All sports | Scooter |
| Product Title it-IT | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2023 |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| Webcatchline it-IT | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2024 |
| Description it-IT | Monopattino freestyle Longway Chimera Dirt 2023 progettato per uso su terreni irregolari. Ruote grandi gonfiate ad aria per assorbire vibrazioni Struttura robusta per uso outdoor Ideale per strade sterrate e superfici ruvide Guida stabile e confortevole Perfetto per riding fuori dallo skatepark. |
| Webcatchline fr-CH | Trottinette freestyle tout-terrain avec roues gonflées à l’air pour une conduite fluide |
| Brand | Micro |
| gender | unisex |
| Description de-CH | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2023 für den Einsatz auf der Erde geplant. Robuste Struktur für den Einsatz im Freien Ideal für stabile und komfortable Straßenführung, Stabilität und Komfort. Perfekt zum Fahren im Skatepark. |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2024 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette freestyle Longway Chimera Dirt 2024 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Longway Chimera Dirt 2024... |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| Gewicht Einzel | 5.6kg |
| Collections | 2024 |
| Raddurchmesser | 200mm |
| kugellager | Abec 9 |
| Lenkerhöhe | 560mm |
| Deck Breite | 125mm |
| Deck Länge | 590mm |
| Bar Width | 600mm |
| Farbe | Black |
| Bar inner Diameter | 35mm |
| Bar Outer Diameter | 32mm (Regular) |
| Bar Material | 4130 Chromoly steel |
| Compression-Typ | HIC |
| Gesamtgröße | 97cm |
| Fork type | Threadless |
| MODEL NAME | Chimera Dirt |
| Collections | 2024 |
| Conflict | Image missing |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Max Load | 120 kg |
Specifications for Stunt Scooter Longway Chimera Dirt 2024
| Gewicht Einzel | 5.6kg |
| Collections | 2024 |
| Raddurchmesser | 200mm |
| kugellager | Abec 9 |
| Lenkerhöhe | 560mm |
| Deck Breite | 125mm |
| Deck Länge | 590mm |
| Bar Width | 600mm |
| Farbe | Raw |
| Bar inner Diameter | 35mm |
| Bar Outer Diameter | 32mm (Regular) |
| Bar Material | 4130 Chromoly steel |
| Compression-Typ | HIC |
| Gesamtgröße | 97cm |
| Fork type | Threadless |
| MODEL NAME | Chimera Dirt |
| Collections | 2024 |
| Conflict | Image missing |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Max Load | 120 kg |
| Main color | gris / argent |
| Product Nature - Scooter (17) | Freestyle scooter |
| SIZE_CPN_17 | empty |
| All sports | Scooter |
| Product Title it-IT | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2023 |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| Webcatchline it-IT | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2024 |
| Description it-IT | Monopattino freestyle Longway Chimera Dirt 2023 progettato per uso su terreni irregolari. Ruote grandi gonfiate ad aria per assorbire vibrazioni Struttura robusta per uso outdoor Ideale per strade sterrate e superfici ruvide Guida stabile e confortevole Perfetto per riding fuori dallo skatepark. |
| Webcatchline fr-CH | Trottinette freestyle tout-terrain avec roues gonflées à l’air pour une conduite fluide |
| Brand | Micro |
| gender | unisex |
| Description de-CH | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2023 für den Einsatz auf der Erde geplant. Robuste Struktur für den Einsatz im Freien Ideal für stabile und komfortable Straßenführung, Stabilität und Komfort. Perfekt zum Fahren im Skatepark. |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Longway Chimera Dirt 2024 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette freestyle Longway Chimera Dirt 2024 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Longway Chimera Dirt 2024... |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Longway Chimera Dirt 2024 |
| Gewicht Einzel | 5.6kg |
| Collections | 2024 |
| Raddurchmesser | 200mm |
| kugellager | Abec 9 |
| Lenkerhöhe | 560mm |
| Deck Breite | 125mm |
| Deck Länge | 590mm |
| Bar Width | 600mm |
| Farbe | Black |
| Bar inner Diameter | 35mm |
| Bar Outer Diameter | 32mm (Regular) |
| Bar Material | 4130 Chromoly steel |
| Compression-Typ | HIC |
| Gesamtgröße | 97cm |
| Fork type | Threadless |
| MODEL NAME | Chimera Dirt |
| Collections | 2024 |
| Conflict | Image missing |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Max Load | 120 kg |
Longway Scooter Complete Chimera Dirt 2021
Große luftgefüllte Räder sorgen für eine ruhige Fahrt - Straßenvibrationen werden absorbiert und kleine Kieselsteine können mühelos überwunden werden.
Spezifikationen
| 2 - Variation - Color | Black oder Raw |
| Stichwörter | |
|---|---|
| Stichwörter |
feature cleaned - moayad - 29.92025
|
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.