£ 25 discount with minimum order value of £ 175 with the code: EXTRA25GBP 🧡
- All Products
- SCOOTERS
- Stunt Scooter Parts
- Pro Scooter Deck Spacers
- Stunt Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023
Striker Stunt Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023
Accessories
Loading...
SKU:
N/A
Specifications for Stunt Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023
Features
| Gewicht Einzel | 3.1kg |
| Collections | 2023 |
| Raddurchmesser | 110mm |
| Radhärte | 88a |
| kugellager | Abec 9 |
| Headtube Angle | 82.5° |
| Lenkerhöhe | 620mm |
| Deck Breite | 114mm |
| Deck Länge | 500mm |
| Bar Width | 560mm |
| Farbe | Chrome Deck |
| Bar inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Compression-Typ | IHC |
| Gesamtgröße | 87cm |
| Clamp size | Double |
| Clamp | 2-Bolt |
| Axle diameter | 8mm |
| Fork type | Threadless |
| MODEL NAME | Lux Pro |
| Conflict | Image missing |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Main color | argent / gris |
| Product Nature - Scooter (17) | Freestyle scooter |
| SIZE_CPN_17 | empty |
| All sports | Scooter |
| Product Title it-IT | Monopattino Freestyle Striker Lux Pro con tavola cromata 2023 |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Webcatchline it-IT | Monopattino Freestyle Striker Lux Pro con tavola cromata 2023 |
| Description it-IT | Il monopattino freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 è finalmente disponibile nel nostro negozio Freestyle Scooter Complete. Scopri un'ampia selezione del marchio Striker. |
| Webcatchline fr-CH | La trottinette freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 est enfin disponible dans notre boutique Freestyle Scooter Complete. Découvrez une large sélection de la marque Striker. |
| Brand | Micro |
| gender | unisex |
| Description de-CH | Der Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 ist endlich in unserem Freestyle Scooter Complete Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl der Marke Striker. |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Description fr-CH | La trottinette freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 est enfin disponible dans notre boutique Freestyle Scooter Complete. Découvrez une large sélection de la marque Striker. |
Specifications for Stunt Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023
| Gewicht Einzel | 3.1kg |
| Collections | 2023 |
| Raddurchmesser | 110mm |
| Radhärte | 88a |
| kugellager | Abec 9 |
| Headtube Angle | 82.5° |
| Lenkerhöhe | 620mm |
| Deck Breite | 114mm |
| Deck Länge | 500mm |
| Bar Width | 560mm |
| Farbe | Chrome Deck |
| Bar inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Compression-Typ | IHC |
| Gesamtgröße | 87cm |
| Clamp size | Double |
| Clamp | 2-Bolt |
| Axle diameter | 8mm |
| Fork type | Threadless |
| MODEL NAME | Lux Pro |
| Conflict | Image missing |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Error Title | Image download error |
| Error Description | Supported formats for images are PNG and JPEG. The download URL must be publicly accessible. Please make sure your server is able to handle multiple parallel downloads. To force a retry, make sure the image url has changed. |
| Main color | argent / gris |
| Product Nature - Scooter (17) | Freestyle scooter |
| SIZE_CPN_17 | empty |
| All sports | Scooter |
| Product Title it-IT | Monopattino Freestyle Striker Lux Pro con tavola cromata 2023 |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Webcatchline it-IT | Monopattino Freestyle Striker Lux Pro con tavola cromata 2023 |
| Description it-IT | Il monopattino freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 è finalmente disponibile nel nostro negozio Freestyle Scooter Complete. Scopri un'ampia selezione del marchio Striker. |
| Webcatchline fr-CH | La trottinette freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 est enfin disponible dans notre boutique Freestyle Scooter Complete. Découvrez une large sélection de la marque Striker. |
| Brand | Micro |
| gender | unisex |
| Description de-CH | Der Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 ist endlich in unserem Freestyle Scooter Complete Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl der Marke Striker. |
| Webcatchline de-CH | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 |
| Description fr-CH | La trottinette freestyle Striker Lux Pro Chrome Deck 2023 est enfin disponible dans notre boutique Freestyle Scooter Complete. Découvrez une large sélection de la marque Striker. |
Spezifikationen
| 2 - Variation - Color | Chrome Deck |
| Stichwörter | |
|---|---|
| Stichwörter |
feature cleaned - moayad - 29.92025
|
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.