£ 25 discount with minimum order value of £ 175 with the code: EXTRA25GBP 🧡
- All Products
- SCOOTERS
- Stunt Scooter Parts
- Pro Scooter Deck Spacers
- Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023
Lucky Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023
Accessories
Loading...
SKU:
N/A
Specifications for Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023
Features
| Color | Silver |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | Flom Signature Pro |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Width | 584mm |
| Clamp size | Double |
| Collections | 2023 |
| Compression type | IHC |
| Deck Length | 520mm |
| Deck Width | 122mm |
| Fork type | Threadless |
| Headtube Angle | 82.5° |
| PUBLICATION | 1 |
| Total height | 86.5cm |
| Unit weight | 3.2 kg |
| Wheel diameter | 110mm |
| Wheel hardness | 86a |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Description it-IT | Il primo monopattino completo "Signature" di Cody Flom al mondo Nonostante una gamma piuttosto vasta di componenti "signature", questo mostro di monopattino segna l'esordio del primo modello completo nella sua linea. È prodotto da Lucky e basato sul popolare modello Prospect — naturalmente, però, con quel tocco dello stile Porsche/Martini tanto caro a Cody Flom. |
| Description de-CH | Der weltweit erste komplette Cody Flom Signature-Scooter Trotz eines recht umfangreichen Sortiments an Signature-Parts markiert dieses Scooter-Biest das erste komplette Modell in seiner Produktreihe. Es wird von Lucky gefertigt und basiert auf dem beliebten Modell Prospect – natürlich jedoch mit einer Prise von Cody Floms geliebtem Porsche/Martini-Stil. |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| webcatchline-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette Freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Webcatchline de-CH | Freestyle-Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Color | Silver/Red/Blue |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | Flom Signature Pro |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Width | 584mm |
| Clamp size | Double |
| Collections | 2023 |
| Compression type | IHC |
| Deck Length | 520mm |
| Deck Width | 122mm |
| Fork type | Threadless |
| Headtube Angle | 82.5° |
| PUBLICATION | 1 |
| Total height | 86.5cm |
| Unit weight | 3.2 kg |
| Wheel diameter | 110mm |
| Wheel hardness | 86a |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Conflict | Image missing |
| Deck Width | 122mm |
| Deck Length | 520mm |
| Wheel diameter | 110mm |
| Compression type | IHC |
| Fork type | Threadless |
| Unit weight | 3.2 kg |
| Wheel hardness | 86a |
| Headtube Angle | 82.5° |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Width | 584mm |
| Color | Blue |
| Bar Inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Total height | 86.5cm |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | Flom Signature Pro |
| Collections | 2023 |
Specifications for Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023
| Color | Silver |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | Flom Signature Pro |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Width | 584mm |
| Clamp size | Double |
| Collections | 2023 |
| Compression type | IHC |
| Deck Length | 520mm |
| Deck Width | 122mm |
| Fork type | Threadless |
| Headtube Angle | 82.5° |
| PUBLICATION | 1 |
| Total height | 86.5cm |
| Unit weight | 3.2 kg |
| Wheel diameter | 110mm |
| Wheel hardness | 86a |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Description it-IT | Il primo monopattino completo "Signature" di Cody Flom al mondo Nonostante una gamma piuttosto vasta di componenti "signature", questo mostro di monopattino segna l'esordio del primo modello completo nella sua linea. È prodotto da Lucky e basato sul popolare modello Prospect — naturalmente, però, con quel tocco dello stile Porsche/Martini tanto caro a Cody Flom. |
| Description de-CH | Der weltweit erste komplette Cody Flom Signature-Scooter Trotz eines recht umfangreichen Sortiments an Signature-Parts markiert dieses Scooter-Biest das erste komplette Modell in seiner Produktreihe. Es wird von Lucky gefertigt und basiert auf dem beliebten Modell Prospect – natürlich jedoch mit einer Prise von Cody Floms geliebtem Porsche/Martini-Stil. |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| webcatchline-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette Freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Webcatchline de-CH | Freestyle-Scooter Lucky Cody Flom Signature Pro 2023 |
| Color | Silver/Red/Blue |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | Flom Signature Pro |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Width | 584mm |
| Clamp size | Double |
| Collections | 2023 |
| Compression type | IHC |
| Deck Length | 520mm |
| Deck Width | 122mm |
| Fork type | Threadless |
| Headtube Angle | 82.5° |
| PUBLICATION | 1 |
| Total height | 86.5cm |
| Unit weight | 3.2 kg |
| Wheel diameter | 110mm |
| Wheel hardness | 86a |
| assortmentState | ProductData Conflict to approve for Purchase |
| Conflict | Image missing |
| Deck Width | 122mm |
| Deck Length | 520mm |
| Wheel diameter | 110mm |
| Compression type | IHC |
| Fork type | Threadless |
| Unit weight | 3.2 kg |
| Wheel hardness | 86a |
| Headtube Angle | 82.5° |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Width | 584mm |
| Color | Blue |
| Bar Inner Diameter | 28mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Material | Aluminium 6061 |
| Total height | 86.5cm |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | Flom Signature Pro |
| Collections | 2023 |
المواصفات
| 2 - Variation - Color | Blue أو Silver أو Silver/Red/Blue |
| علامات التصنيف | |
|---|---|
| علامات التصنيف |
feature cleaned - moayad - 29.92025
|
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.