£ 25 discount with minimum order value of £ 175 with the code: EXTRA25GBP 🧡
Long Island Surfskate Long Island Paradise 2022 - Complete
Accessories
Loading...
SKU:
N/A
Long island Paradise 34'' Surfskate Complete 2022
Size: 34''x9.85x20
Specifications for Surfskate Long Island Paradise 2022 - Complete
Features
| age group | Adults |
| Bearings | Abec 7 |
| Board Length ( cm ) | 86.36cm |
| Board Length ('') | 34.00" |
| Board Width ( '' ) | 9.85" |
| Board Width ( cm ) | 25.19cm |
| Collections | 2022 |
| Color | White |
| LABEL CATEGORY NAME | Surfskate |
| MODEL NAME | Paradise |
| READY FOR GALAXUS | CHECK |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| Unit weight | 2100g |
| Wheel color | Gray |
| Wheel diameter | 66 mm |
| Wheel hardness | 80a |
| Wheelbase '' | 20" |
| Wheelbase (cm) | 50.8cm |
| WHO | WAEL |
| productTitle-it_IT | Long Island Paradise 34'' Surfskate completo 2022 |
| webcatchline-it_IT | Il Long Island Paradise 34" Surfskate Complete offre carving stabile, cruising fluido e surf in stile surf. |
| webcatchline-fr_CH | Le surfskate complet Long Island Paradise 34" offre une glisse stable, un cruising fluide et des sensations de surf. |
| Webcatchline en-GB/IE | Long Island Paradise 34" Surfskate Complete offers stable carving, smooth cruising, and surf-style rides. |
| Description en-GB | Long island Paradise 34'' Surfskate Complete 2022 is finally available in our Complete Surfskates store. Discover a large selection of Long Island brand. |
| Product Title en-GB/IE | Long island Paradise 34'' Surfskate Complete 2022 |
| Description it-IT | Il Long Island Paradise 34'' Surfskate Complete 2022 è finalmente disponibile nel nostro negozio di surfskate completi. Scopri un'ampia selezione del marchio Long Island. |
| Description de-CH | Das Long Island Paradise 34'' Surfskate Complete 2022 ist endlich in unserem Complete Surfskates Shop erhältlich. Entdecken Sie eine große Auswahl an Long Island Marken. |
Long island Paradise 34'' Surfskate Complete 2022
Size: 34''x9.85x20
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.