£ 25 discount with minimum order value of £ 175 with the code: EXTRA25GBP 🧡
- All Products
- SCOOTERS
- Stunt Scooter Parts
- Pro Scooter Deck Spacers
- Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023
Lucky Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023
Accessories
Loading...
SKU:
N/A
Specifications for Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023
Features
| Wheel hardness | 86a |
| Color | Analog |
| Bar Material | Aluminum 6061 |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | TFOX Pro |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Inner Diameter | 32mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Width | 584mm |
| Clamp size | Double |
| Collections | 2023 |
| Compression type | IHC |
| Deck Length | 495mm |
| Deck Width | 114mm |
| Fork type | Threadless |
| Headtube Angle | 82.5° |
| PUBLICATION | 1 |
| Total height | 86.5cm |
| Unit weight | 3.76kg |
| Wheel diameter | 110mm |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
| Description it-IT | Il Lucky TFOX è uno scooter acrobatico ideale per il skatepark. Il manubrio leggero in alluminio 6061 offre un vantaggio per raggiungere nuove altezze con il tuo scooter. Inoltre, il sistema di compressione IHC garantisce una rotazione estremamente fluida e una facile manutenzione. |
| Description de-CH | Der Lucky TFOX ist ein Stunt-Scooter, der sich ideal für den Einsatz im Skatepark eignet. Der leichte Lenker aus 6061-Aluminium ist von Vorteil, um mit deinem Scooter neue Höhen zu erreichen. Zudem sorgt das IHC-Kompressionssystem für ein besonders geschmeidiges Drehverhalten bei gleichzeitig einfacher Wartung. |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| webcatchline-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle-Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
| Webcatchline de-CH | Freestyle-Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
Specifications for Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023
| Wheel hardness | 86a |
| Color | Analog |
| Bar Material | Aluminum 6061 |
| Axle diameter | 8mm |
| MODEL NAME | TFOX Pro |
| Bar Height | 610mm |
| Bar Inner Diameter | 32mm |
| Bar Outer Diameter | 35mm (Oversized) |
| Bar Width | 584mm |
| Clamp size | Double |
| Collections | 2023 |
| Compression type | IHC |
| Deck Length | 495mm |
| Deck Width | 114mm |
| Fork type | Threadless |
| Headtube Angle | 82.5° |
| PUBLICATION | 1 |
| Total height | 86.5cm |
| Unit weight | 3.76kg |
| Wheel diameter | 110mm |
| Webcatchline en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
| Description it-IT | Il Lucky TFOX è uno scooter acrobatico ideale per il skatepark. Il manubrio leggero in alluminio 6061 offre un vantaggio per raggiungere nuove altezze con il tuo scooter. Inoltre, il sistema di compressione IHC garantisce una rotazione estremamente fluida e una facile manutenzione. |
| Description de-CH | Der Lucky TFOX ist ein Stunt-Scooter, der sich ideal für den Einsatz im Skatepark eignet. Der leichte Lenker aus 6061-Aluminium ist von Vorteil, um mit deinem Scooter neue Höhen zu erreichen. Zudem sorgt das IHC-Kompressionssystem für ein besonders geschmeidiges Drehverhalten bei gleichzeitig einfacher Wartung. |
| productTitle-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| webcatchline-it_IT | Monopattino Freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| webcatchline-fr_CH | Trottinette freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| Product Title en-GB/IE | Freestyle Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
| Product Title fr-CH | Trottinette freestyle Lucky TFOX Pro 2023 |
| Product Title de-CH | Freestyle-Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
| Webcatchline de-CH | Freestyle-Scooter Lucky TFOX Pro 2023 |
المواصفات
| 2 - Variation - Color | Analog |
| علامات التصنيف | |
|---|---|
| علامات التصنيف |
feature cleaned - moayad - 29.92025
|
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.